piątek, 23 sierpnia 2013

Nautical ABC

Od dawna nosiłam się z myślą żeby nauczyć się szyć na maszynie, głównie po to by rozszerzyć zastosowanie swoich hafcików. Jakieś dwa tygodnie temu więc, przygarnęłam swoją pierwszą Singerkę z oferty promocyjnej Lidla i od raz wprawiłam ją w ruch. Okazało się, że obsługa jej jest banalnie prosta, przećwiczyłam wszystkie ściegi i kiedy zauważyłam, że biegną one mniej więcej w linii prostej, postanowiłam coś uszyć. Pobiegłam do pobliskiego second-handu, wybrałam największą męską koszulę, ciach trach i poszewka na poduszkę gotowa. Wyszła całkiem zgrabnie:D Ponieważ poszewka powstała spontanicznie, nie miałam przygotowanego na nią żadnego haftu, a i nie pomyślałam też o tym, że powinnam go naszyć przed zszyciem brzegów. Dopiero teraz znalazłam odpowiedni wzór, najwyżej spruję trochę poszewkę żeby go naszyć.
Wybrałam haft Ursuli Michael "Nautical ABC", z Cross Stitch Gold nr 84. Jako, że nie lubię haftować abecadeł, postanowiłam go nieco zmodyfikować, całość i tak by się na podusi nie zmieściła. Zostawię tylko morskie elementy tj. kotwicę, latarnię, ster i na środku umieszczę jakiś "morski" napis.
Oto stan po 3 dniach wyszywania, idzie dość mozolnie, bo jest mnóstwo fractional stitches czyli krzyżyków "ułamkowych", a pod spodem moja poszewka:


2 komentarze:

  1. Pięknie się zapowiada, a zakładka urocza:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że finał będzie równie piękny. Dziękuję za miły, pierwszy komentarz:)

      Usuń