środa, 4 września 2013

Owl key ring

Na ostatniej wyprawie do Empiku upolowałam Cross Stitchera. Kupiłam go, bo bardzo spodobał mi się free gift - do zrobienia breloczek przy użyciu rozpuszczalnej kanwy. Próbowałam swoich sił na kanwie do wypruwania ale na rozpuszczalnej jeszcze nie.
W zasadzie wyszywa się podobnie jak na normalnej aidzie, może trochę mniej wygodnie. Pod koniec haftowania miałam też wrażenie, że się trochę rozciągnęła i miałam problem ze stawianiem krzyżyków równo w rządku ale poza tym rozpuszczalna kanwa jest naprawdę świetna. Przede wszystkim dlatego, że dzięki niej haftem krzyżykowym można z łatwością zdobić praktycznie każdy materiał. Dość już reklamy, oto rezultaty:

Sowa przed kąpielą:I po kąpieli, już w pełnym upierzeniu:


Chyba spróbuję jeszcze kiedyś tego wzorku ale w innej kolorystyce, zrobiłam sobie szablon skrzydła i tułowia, tak w razie czego na przyszłość.

Mój haft na poduszkę ani drgnął a już myślami wyszywam kolekcję Apple Blossom. Len już idzie pocztą, więc muszę przyspieszyć.

Pozdrawiam wszystkich zaglądaczy ostatnimi promieniami letniego słońca :)

2 komentarze:

  1. Dużo dobrego słyszałam o rozpuszczalnej kanwie i chyba też się w końcu skuszę, bo widzę, że warto ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam, naprawdę warto, można nadać trochę indywidualnego tonu na przykład dziecięcym ubrankom. Szkoda tylko, że trochę drogo wychodzi. Jeden mały arkusz kosztuje 24zł

    OdpowiedzUsuń