wtorek, 30 grudnia 2014

Porcja Świątecznych Serduszek

Nie zdążyłam zrobić im sesji zdjęciowej przed świętami, więc na spokojnie obfociłam je przed chwilą. Wzorki pochodzą z Cross Stitchera nr 247 z przeznaczeniem na filcowe pierniczki, ja wyszyłam swoje na aidzie, z tyłu podszyłam czerwonym filcem. Część z nich jest krzywa i nieforemna, bo zszywałam ręcznie, zapomniałam, że posiadam taki wynalazek jak maszyna do szycia. Dopiero przy trzecim sercu przypomniało mi się, że zakupiłam takową 1,5 roku temu, w sumie nie wiem po co, bo zasiadłam do niej tylko raz, no teraz drugi zszywając serca. 

Przy okazji mam pytanie do osób, które tego typu serca robiły i zszywały na maszynie, jak je zszyć żeby były bardziej foremne? Gdzieś przeczytałam, żeby zostawić otworek przy zawieszce ale wtedy jak wywijałam i zszywałam na prawej stronie, to góra serca robiła się płaska i przypominała bardziej trójkąt niż serce. Za to nieestetyczne szycie ręczne można było łatwo zakamuflować pod kokardką. Natomiast kiedy zostawiałam otwór na dole, góra serca wychodziła ładna, brzuchata ale pomarszczona (co też zakryłam kokardką), niestety na dole widać moje ręczne szycie. W sumie to najlepiej wyszły te serca, które w całości zszywałam ręcznie, bo całe wyszły koślawe. Macie na to jakiś fajny sposób?
Następny post, będzie w nowym roku. Życzę wszystkim ciekawych, ambitnych planów i cierpliwości w ich realizacji. Do zobaczenia w przyszłym roku ;-)

10 komentarzy:

 1. Fajne serduszka :) Udanego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne. Wzorki takie delikatne. Pozdrawiam noworocznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Urocze serducha :) Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie poradzę Ci, bo nie robiłam serduszek nigdy, ostatnio się nauczyłam robić breloczki kwadratowe, ale uważam że Twoje serduszka są bardzo ładne, i ja bym w nich nic nie zmieniała. Do Siego roku 2015

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Serduszka wyszły Ci bardzo ładne. To, że w całości wykonane ręcznie jeszcze bardziej podkreśla ich urok :)

  OdpowiedzUsuń
 7. WItam! wszystkiego dobrego w nowym roku! Serduszka są przepiękna! pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 8. Serduszek jeszcze nie miałam okazji tworzyć więc nie mam dobrej rady. Ale Twoje serduszka są śliczne i niczego im nie brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Serducha wyszły bardzo ładne nawet jak są trochę koślawe bo są robione w 100 % ręcznie

  OdpowiedzUsuń