czwartek, 14 listopada 2013

Biedronka & stokrotka

Kiedy tylko ujrzałam ten wzór od razu się w nim zakochałam, podobnie z resztą jak w kilku innych wzorach Valentiny Sardu dla Ajisai Designs. Przepiękne połączenie haftu typu blackwork z nutką haftu krzyżykowego daje wrażenie trójwymiarowości. Nie miałam do czynienia wcześniej z haftem czarnym ale po kilku wkłuciach igłą, już wiem, że lekko nie będzie. A ja głupia myślałam, że to będzie bułka z masłem, szybko pójdzie, bo to przecież tylko jedna mała biedronka, a resztę tylko jednym kolorkiem machnąć trzeba. Wyhaftowałam na razie trochę środka stokrotki, który składa się z małych kółeczek. Problem w tym, że raz wychodzą kółeczka, raz ośmiokąty, a niekiedy nieznane mi z nazwy geometryczne dziwadła. A każde nawet najdrobniejsze niedociągnięcie będzie widoczne czarno na białym... Wyszywam na Belfaście 32ct - kolor kość słoniowa, nićmi DMC. Żeby się znacznie nie obciążać, wyznaczyłam sobie termin do końca roku ;PA teraz krótki przegląd najnowszego TWOCS'a nr 210, którego wczoraj znalazłam w skrzynce:
Sympatyczny Tatty Teddy. Gdyby nie wyszywać mikołajowej czapeczki, może posłużyć też jako prezent urodzinowy:

Megafajna poducha we wzorzaste renifery:

Mini wzorki o tematyce świątecznej, których na prawdę jest dużo i moim zdaniem, są o wiele ładniejsze od tych, które były zamieszczane w dwóch ostatnich numerach:

I na koniec słodki kocio:)

6 komentarzy:

 1. biedronka bardzo ładna. :) haft blackwork jest trudny, ale wart świetnego efektu końcowego. tak więc dopinguję do pracy i czekam na postępy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna biedroneczka! Tej techniki haftu nie znam więc czekam na finał :)

  OdpowiedzUsuń
 3. biedronka jak prawdziwa, ładne ma kolorki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka maleńka biedroneczka ślicznie, a i widzę ze piękna bombka powstała. Zjawiskowa:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Biedronka jest prześliczna a kotek zachwycił mnie do głębi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny haft z biedronką a czy mogę poprosić o wzór olag48@wp.pl z góry dziękuję

  OdpowiedzUsuń